GMS
Úvodní stránka/Služby/Testování těsnosti hadice s koncovkou

Testování těsnosti hadice s koncovkou

Na našem zařízení Vám můžeme provést hydrostatické testování těsnosti hadic s koncovkami do 140 bar. Testování těsnosti hadic provádíme dle norem.

→ Podrobný popis→ Fotografie→ VideoZajímá Vás více?KONTAKTUJTE NÁS
Požadujete tuto službu?POPTAT KALKULACI

Testování těsnosti hadic provádíme dle norem ČSN ISO 7751 a ČSN EN ISO 1402. Vodivost hadice je měřena dle doporučení normy ISO 8031. Tyto normy přesně popisují jak postupovat při testech, jaký použít tlak, po jakou dobu hadice testovat a jak provést měření.

Zkoušku lze provést na každé hadici s koncovkami, u které je znám pracovní tlak (max. do 140 bar), protože ostatní detaily popisuje norma. Konkrétní hodnota zkušebního tlaku je stanovena podle doporučení výrobce hadice.

Nejčastější požadavky na testování těsnosti hadic přicházejí od zákazníků z odvětví potravinářství, petrochemie a strojírenství. Všeobecně se toto vztahuje na aplikace, kde by únik media znamenal ekologickou havárii nebo finanční ztrátu.  Průběh zkoušky je zaznamenán v grafu, který je součástí zkušebního protokolu dle ČSN EN 10204.

Pro přesnou evidenci je možné hadice (objímky) označit datem výroby. Po zkoušce je každá hadice opatřena originálním číslem a datem zkoušky. Častým požadavkem se již stává i označení hadic názvem firmy, které slouží jako jeden z prostředků zabezpečení proti odcizení a zároveň slouží z hlediska naplánování termínu další zkoušky a přehledu o životnosti hadice. 


Chcete vystavit zkušební protokol? Objednejte si u nás hadice s koncovkami k zalisování. Protokol vydáváme na vyžádání.

Kontakty 

Související služby:

Označení objímky pro evidenci data hadice

Zalisovaná hadice po kontrole

Video: GMS-MOST s.r.o.

Jsme specialisté na hadice všech typů a rozměrů, pryží, gumových podlahovin, příslušenství k hadicím a současně disponujeme vlastní výrobou hydraulických hadic.